Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DZIECI NAJBARDZIEJ AKTYWNYMI UCZESTNIKAMI TEGOROCZNYCH WAKACYJNYCH ROZGRYWEK SPORTOWYCH NA RYCHTALSKIM ORLIKU.

Półmetek wakacji dla dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, już za nami. Jedną z alternatyw czynnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i pracy są różne formy usprawniania fizycznego, zarówno te indywidualne jak i  zorganizowane.  Na rychtalskich obiektach sportowych proponujemy wiele wydarzeń rekreacyjno-sportowych, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Dominują jednak gierki piłkarskie, ćwiczenia na siłowni, siatkówka i koszykówka. Zdecydowanie w tym roku najbardziej aktywnymi uczestnikami zabaw i gier na rychtalskim Orliku są dzieci w przedziale wieku 6 do 10 lat. Orliki spotykają się na cotygodniowych rozgrywkach piłkarskich, na konkursach rzutów karnych oraz wielobojach sprawnościowych. Do liderów w klasyfikacji całościowej i jednocześnie najbardziej aktywnych zawodników w miesiącu lipcu należą: Dominik Piontek, Nataniel Świerczyński, Kacper Berski i Filip Stanisławczyk, podkreślają animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik.

W miesiącu sierpniu czekają nas kolejne atrakcje rekreacyjno-sportowe, na które serdecznie zapraszamy. 15 sierpnia w Krzyżownikach odbędzie się VII Turniej Siatkówki Plażowej, 26 zapraszamy dorosłych na II Bieg Rychtalaka na dystansie 10 km, w czasie którego w ramach imprez towarzyszących odbędzie się bieg przedszkolaka, bieg dzieci w wieku do 13 lat i młodzieży. Zwracamy uwagę, że nieletni uczestnicy powinni posiadać pisemne zgody rodziców. Dzień później zapraszamy na Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej oraz gry i zabawy dla dzieci, w tym na cykliczną już imprezę pod hasłem: „Mama, Tata i Ja”.

 

Wykorzystajmy ten czas wypoczynku maksymalnie, nie tylko na zwiedzanie pięknych zakątków przyrody i kultury, ale także na poprawę własnej sprawności fizycznej. Pamiętajmy, że ruch w dowolnej formie i przy odpowiedniej intensywności sprzyja zachowaniu zdrowia, poprawia witalność, sprawia że po prostu czujemy się lepiej.  Wpływa pośrednio na naszą kreatywność, zwiększa wydajność pracy i nauki. Zatem spotkajmy się na rychtalskim Orliku, my doradzimy co możecie bezpiecznie zrobić, wypożyczymy sprzęt, reszta jest w waszych rękach – zachęcają animatorzy.