Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

I Gminny Bieg Uliczny oraz imprezy towarzyszące z okazji 630 Rocznicy Relokacji Rychtala + FOTORELACJA

      Łącznie 120 zawodników wystartowało w I Gminnym Biegu Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Rychtal z okazji 630 rocznicy Relokacji Rychtala. Dystans biegu liczył 10 km. Z zaproszenia Wójta Gminy Rychtal skorzystała Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, która przybyła na organizowany bieg i osobiście wykonała strzał startera.

 

      Bieg ukończyło 111 zawodników w tym 91 mężczyzn, 20 kobiet. Wśród mężczyzn zwycięzcami zostali: I miejsce - Bartosz Karkoszka z Ostrzeszowa (Aktywny Ostrzeszów), II miejsce - Rychlik Artur z Mroczenia (Gepard Kępno), III miejsce - Wylęga Dominik z Łęki Mroczeńskiej (Gepard Kępno). Z kolei wśród kobiet klasyfikacja zwycięzców przedstawiała się następująco: I miejsce - Kinga Gierak z Kępna (niezrzeszona), II miejsce – Rybczyńska Martyna z Drożek (Drużyna Primusa), III miejsce - Puchalaska Anna z Ostrowa Wielkopolskiego (niezrzeszona).

    Nagrodzeni zostali również najstarsza wiekiem zawodniczka Szubert Barbara z Piasek (niezrzeszona) oraz najstarszy wiekiem zawodnik Libera Stanisław z Wołczyna (Jutrzenka Wołczyn). Wśród uczestników rozlosowano nagrodę specjalną, którą były rękawice z autografem Tomasza Adamka. W losowaniu brali udział uczestnic, którzy ukończyli bieg i obecni byli podczas losowania. 

    Oprócz biegu głównego zorganizowano imprezy towarzyszące dla grupy najmłodszych sportowców. Na dystansie 1386 metrów (długość dystansu w nawiązaniu do daty Relokacji Rychtala) dla zawodników w wieku (13-17 lat) wygrała zawodniczka Agnieszka Wodnik, która ukończyła biegu przed Sarą Nizoł i Luizą Czwodzińską. Wśród chłopców najlepszy był Łukasz Balcer, który wyprzedził Kordiana Lesnera i Huberta Kołodzieja. W przedbiegach, w kategorii wiekowej (6-12 lat) na dystansie 630 metrów (długość  dystansu w nawiązaniu do 630 Rocznicy Relokacji Rychtala) najszybsi byli Miłosz Kubiak, Marta Grzelak oraz Antek Tomalik. W drugiej grupie dzieci najszybciej przybiegł na metę Filip Namyślak przed Jakubem Cierpikiem i Julią Szczepaniak.

      Ponadto około godz. 1800 grupa strażaków pod kierunkiem Komendanta Gminnego Związku OSP Tomasza Banaszczyka wykonała pokaz ratownictwa medycznego ze szczególnym uwzględnieniem postępowania w wypadkach drogowych. Na boisku „Orlik” zorganizowano konkurs pn. „Mama, Tata i Ja”. Prowadzący Weronika Bielecka, Sandra Zielonka i Klaudia Ciesiółka wykazały się dużą kreatywnością i zainspirowały sporą grupę przybyłych dzieci do szalonych gier i zabaw. O godz. 2100 licznie zebrana publiczność bawiła się podczas koncertu zespołu Kordian. Sponsorem występu gwiazdy wieczoru była firma BMS GROUP – Sławomir Pegza ze Zgorzelca. Po zakończonym występie zebrani bawili się przy muzyce dyskotekowej do białego rana.

 

F O T O R E L A C J A

1 Gminny Bieg Uliczny na 10 km (autor - ju.ur foto)

https://goo.gl/photos/5sYsEStrwTJTNHzp9

 

1 Gminny Bieg Uliczny na 10 km - start

https://goo.gl/photos/xSCSUj1jaMCkkRv5A

 

1 Gminny Bieg Uliczny na 10 km - meta biegu

https://goo.gl/photos/mhBsHyAHTAVPQPq6A

 

1 Gminny Bieg Uliczny na 10 km – dekoracja

 https://goo.gl/photos/Qm3otWhjDkh3VV4s7

 

1 Gminny Bieg Uliczny na 10 km – kurtyna wodna (autor – Przemek Banaszczyk)

https://goo.gl/photos/kaf3d1dDLwR7hzQj9

 

 Bieg dzieci (6-12 lat)
Bieg dzieci - grupa_1 (630 m)

https://goo.gl/photos/99fj1yz61ZuGAbqy8


Bieg dzieci - grupa_2 (630 m)

https://goo.gl/photos/hnUhLKBZ5q4yCUsJ9

Bieg młodzieży (13-17 lat) (1386 m)

https://goo.gl/photos/Ma5qkkQBw4segybG8