Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Joanna Krzyżanek w bibliotece

      Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Rychtalu, 07 kwietnia 2017 r., uczestniczyli w spotkaniu z poznańską pisarką - Joanną Krzyżanek. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Pani Joanna Krzyżanek pisze bajki, opowieści i wiersze dla dzieci. Książki z serii ,,Pachnąca biblioteka’’, Przygody kury Adeli oraz o Cecylce Knedelek są ulubionymi lekturami najmłodszych czytelników. Spotkania prowadzi w formie warsztatów literackich, plastycznych oraz kulinarnych.

W pierwszej części spotkania Pani Joanna opowiedziała o swoich najpiękniejszych wspomnieniach z dzieciństwa,  o początkach pisania, o pierwszej książce, napisanej w dzieciństwie - te pierwsze próby literackie przechowywała babcia autorki przez wiele lat , aby  stały się największym skarbem, pełnym wspomnień. Babcia pani Joasi – Cecylia,  potrafiła wyczarować najwspanialsze potrawy, a autorka jako mała dziewczynka przy tym jej asystowała. Gdy dorosła postanowiła przepisy babci opublikować w opowieściach o Cecylce Knedelek. W ten sposób powstały najpiękniejsze bajki, zawierające w treści przepisy kulinarne zachęcające do przygotowania wspólnych posiłków dzieci z rodzicami. Podczas prezentacji multimedialnej, autorka przeniosła dzieci w podróż do Starego Knedelkowa . Poznali tam mieszkającą w domu przy ulicy Naleśnikowej 5 Cecylię Knedelek oraz mieszkańców tej miejscowości: Panią Ludmiłę, Pana Alojzego, gęś Walerię oraz bliźniaczki Lusi i Luci. W części warsztatowej uczniowie z przygotowanych wcześniej elementów,wykonywali zabawne zajączki, symbole zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie z pisarką potwierdziło, że literatura może poruszać wszystkie zmysły i wyobraźnię, inspirując do wielu kreatywnych działań oraz pasji. W podziękowaniu za piękne i ciekawe opowieści oraz miłą zabawę, wręczono Pani Joannie kwiaty, a każdy uczestnik spotkania otrzymał od pisarki zakładki z autografem.