Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Święcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Krzyżownikach

      Szczególnym dniem dla  członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżownikach okazał się 19 listopad 2016 roku. W dniu tym jednostce oficjalnie został przekazany średni samochód  ratowniczo-gaśniczy GBA  na podwoziu z napędem terenowym marki Magirus. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów do kościoła przez dowódcę uroczystości Dh Tomasza Przysiężnego, a następnie Mszą Świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii Krzyżowniki księdza Kanonika Andrzeja Miliana i kapelana powiatowego ZOSP RP w Kępnie księdza Józefa Wachowiaka.

Czytaj więcej: Święcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP w Krzyżownikach

Gminny Dzień Dziecka w Skoroszowie

      W sobotę 28.05.2016 na boisku sportowym w Skoroszowie odbył się gminny dzień dziecka zorganizowany wspólnie przez OSP KRZYŻOWNIKI i OSP PROSZÓW oraz Sołectwo Skoroszów. Spotkanie zorganizowano przy współudziale środków pozyskanych z budżetu gminy na realizację zadania publicznego pn. „Integracja młodzieży w temacie ochrony przeciwpożarowej i poszerzania wiedzy o ratownictwie na terenie Gminy Rychtal”.

Czytaj więcej: Gminny Dzień Dziecka w Skoroszowie