Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Obiekty sportowe w Rychtalu czekają także na Ciebie

  • Wielobój sprawnościowy i konkurs rzutów karnych w kolejnej odsłonie

      25 marca 2017 R., w ramach Sportowej Soboty, rychtalscy animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik zaproponowali wszystkim chętnym sportowych doznań w wieku do 19 lat Trójbój Sprawnościowy, w połączeniu z rozgrywkami piłkarskimi. Formuła trójboju, głównej części sportowej soboty, powiązana była z wiekiem kalendarzowym uczestnika i złożona była ze skoków, ćwiczenia siłowego i biegów zwinnościowych.

Wszystkich przychodzących na rychtalską halę poddawano właśnie tym próbom, kształtując jednocześnie wśród ćwiczących postawę dbałości o ciało, potrzebę kontroli własnej sprawności fizycznej, tworząc tym samym nawyki związane z profilaktyką zdrowotną, podkreślają animatorzy. Ostateczne wyniki Trójboju Sprawnościowego przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

1. Miejsce Julia Szczepaniak

2. Miejsce Amelia Domagała

3. Miejsce Agata Michalska

4. Miejsce Maria Wypchło

Chłopcy:

1. Miejsce Jakub Tomicki

2. Miejsce Kamil Nolbert

3. Miejsce Natanael Barzyk

4. Miejsce Szymon Nizioł

Łącznie w trójboju  uczestnicy wykonali ponad 140 prób sprawnościowych.

Zapewne dużym wydarzeniem dla młodych piłkarzy i jednocześnie sukcesem pod względem frekwencji był Konkurs Rzutów Karnych, przeprowadzony na rychtalskim orliku dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Sobotnie popołudnie dnia 8 kwietnia 2017 r., dosłownie zaroiło się na boisku młodymi sportowcami chcącymi zaprezentować swoje umiejętności strzeleckie. Na godzinę przed zawodami większość uczestników była już gotowa do gry, z zapałem wykonując ćwiczenia piłkarskie, wymieniając się doświadczeniami i technikami strzeleckimi. Każdy ze strzelających wykonywał trzy serie po trzy rzuty karne. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył siedmiolatek Dominik Piontek, piłkarz o sporych jak na wiek umiejętnościach nie tylko strzeleckich ale także ogólnopiłkarskich. Drugie miejsce zajął Patryk Michalski, trzecie Filip Namyślak, a czwartą pozycję wywalczył Maciej Grzelak. Bramkarzem konkursu rzutów karnych był Jakub Jański.  Na zakończenie konkursu wręczono medale.

Przed nami kolejne przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe. Staramy się trafiać do wszystkich grup społecznych. Czy i ty skorzystasz z oferty rychtalskich animatorów? Może masz lepsze pomysły? Jeśli tak to skontaktuj się z nami, my twoje pomysły wdrożymy do realizacji. Pamiętaj jednak, że na tej imprezie nie może zabraknąć ciebie i twoich przyjaciół. Już 22 kwietnia 2017 r., zapraszamy na piątą edycję z cyklu „Bijemy rekordy biegowe na rychtalskim Orliku”. Biegamy dookoła boiska do piłki nożnej, początek o godz. 16.00. 

Pamiętaj:

  • Biegasz tyle okrążeń ile chcesz,
  • Odpoczywasz tyle ile potrzebujesz,
  • Po odpoczynku możesz wznowić bieg, co będzie się liczyło do klasyfikacji końcowej ,
  • Możecie biegać sami lub w grupie, rodzinnie lub w dowolnej kombinacji.

Szczegóły na www.rychtal.pl i na facebooku animatorów. Dla najbardziej wytrwałych przewidujemy nagrody.