Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

MAJÓWKA NA OBIEKTACH SPORTOWYCH W RYCHTALU

  • U NAS SIĘ DZIEJE, ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ CIEBIE

      Majówka to czas kojarzący się z wypoczynkiem, czasem wolnym od pracy, rodzącą się na nową przyrodą oraz lepszą witalnością, związaną chociażby z wyższymi temperaturami powietrza. Człowiek jednak nie na wszystko może mieć wpływ. Pogody się nie zmieni, ale można zmienić miejsce, np. na halę sportową. Co do wypoczynku, to wszystko zależy od dobrej organizacji. I tutaj naprzeciw tym potrzebom lokalnej społeczności wyszli rychtalscy animatorzy, Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik.

Już 29 kwietnia 2017 r., przeprowadzony został Lekkoatletyczno-Piłkarski Wielobój Sprawnościowy, który składał się z kilku konkurencji opartych na pokonywaniu przeszkód z piłką, zakończonych strzałem na bramkę, rzutach karnych oraz na grach zespołowych. Najlepszym zawodnikiem  w kilkugodzinnych zmaganiach lekkoatletycznych został Szymon Tyszkowski, drugie miejsce zajął Jakub Wolanicki, na trzecim miejscu uplasowali się ex quo Filip Franczak, Błażej Kędzia i Kordian Lesner. 

Dwa dni później tj. 1 maja, na rychtalskim obiektach sportowych odbyła się Majówka na sportowo. Wszystkie przygotowane przez animatorów przedsięwzięcia miały charakter rekreacyjno-sportowy, o zróżnicowanym stopniu trudności. Zarówno zajęcia na siłowni, gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchane zamki, skocznie i zjeżdżalnie, turniej dwójek siatkarskich, turniej piłki nożnej 7–13 lat i piłkarskie rozgrywki młodzieży, cieszyły się dużym zaangażowaniem licznie przybyłych uczestników.  

W turnieju dwójek siatkarskich pierwsze cztery miejsca zajęły kolejno pary: Kamil Nawrot i Patryk Mielcarek, Zuzanna Janik i Agnieszka Wodnik, Sandra Zielonka i Julita Szymala, Emilia Stężały i Jakub Kałus. 

W turnieju piłkarskim 7-13 l. pierwsze miejsce wywalczyła drużyna FC BĄKI /Natan Barzyk, Kacper Namyślak, Dominik Piontek, Amelia Domagała, Alan Grzelak, Kevin Bizunowicz i Nikodem Skiba/ drugie FC BUNCOLE /Kamil Nolbert Filip Namyślak, Nataniel Świerczyński, Alan Świerczyński, Jakub Bizunowicz i Gracjan Dłubak/, trzecie ZADZIORNI /Filip Franczk, Klaudia Kabot, Filip Stanisławczyk, Szymon Nizioł, Michał Sambor, Kamil Kończak i Kacper Berski/.  

W rozgrywkach młodzieżowych 13-17 lat liderem rozgrywek została drużyna juniorów z Rychtala, pozycję w-ce lidera wywalczyli chłopaki z Głuszyny

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody, zaś najbardziej wytrwali medale.

W rychtalskiej majówce, sportowa atmosfera oparta na grze fair play, szacunku do innych oraz wzajemna życzliwość, dopełniły niezbyt ciepłe poniedziałkowe popołudnie. Zatem, łatwo dostrzec jak  wiele zależy od nas samych, od zaangażowania i postawy nastawionej na zabawę, ukierunkowaną na nieco większy wysiłek fizyczny, podkreślają animatorzy. Jeśli ktoś chce się bawić na sportowo, na miarę oczywiście swoich możliwości, tego zapraszamy już dziś na kolejne imprezy rekreacyjno-sportowe, które już niebawem.